N 49° 48' 12,1" / E 19° 31' 20,3"

Ukraina - co zbierać

Solidarni z Ukrainą!

Poniżej informacje: co zbierać, nr telefonów kontaktowych, gdzie i kiedy prowadzone są zbiórki, podstawowe wiadomości, szkoły w powiecie na rzecz mieszkańców Ukrainy!


Informacja, 29.05.2023

Trzeci Dzień Różanecznika. Drużyna chłopców z klasy ósmej rozegrała mecz koszykówki z młodzieżą z Ukrainy; po wspaniałej grze zwyciężyli goście 10:9.  

Zobacz także: tutaj


Informacja, 11.06.2022

Wielokulturowo - ukraińsko-białorusko-polsko i kolorowo było na pikniku rodzinnym w Jaszczurowej. W sobotnie popołudnie 11 czerwca przy Szkole Podstawowej w Jaszczurowej świętowano po raz drugi Dzień Różanecznika.

Zobacz także: tutaj


Informacja, 14.04.2022

Mały szkolny i harcerski wkład, za to z wielką empatią - uczniowie SP Jaszczurowa oraz harcerze zebrali artykuły papiernicze oraz pluszaki i przekazali je PCK z przeznaczeniem podarowania dzieciom z Ukrainy.

Zobacz więcej: tutaj


Informacja, 21.03.2022

Plakaty w języku ukraińskim i polskim - dotyczą możliwości podjęcia nauki przez ukraińską młodzież w powiatowych szkołach ponadpodstawowych.

(Wydział Promocji i Rozwoju, Starostwo Powiatowe w Wadowicach)


Informacja, 21.03.2022

Zaktualizowana ulotka informacyjna dla uchodźców z Ukrainy - podstawowe wiadomości o punktach recepcyjnych, legalizacji pobytu i numerze PESEL, opiece medycznej, a także o możliwości edukacji i poszukiwania pracy, wraz z telefonami i adresami internetowymi, pod którymi można uzyskać więcej informacji.


Informacja, 10.03.2022

W związku z rosyjską agresją na Ukrainę do naszego kraju uciekają setki tysięcy uchodźców szukających schronienia, a miliony Polaków niosą pomoc sąsiadom zza wschodniej granicy. Aby skoordynować wszystkie akcje pomocowe powstała oficjalna platforma

Platforma przygotowana przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów jest centralną, zweryfikowaną bazą danych o różnorodnych działaniach pomocowych. Działa w trzech językach: polskim, ukraińskim i angielskim. Jednostki samorządu terytorialnego, organizacje pozarządowe, firmy i osoby prywatne mogą zgłaszać swoje działania pomocowe lub wesprzeć organizatorów już prowadzonych akcji. Uchodźcy mogą w tym miejscu znaleźć praktyczne informacje o dostępnym wsparciu.

Warto zobaczyć

Dziennik elektroniczny Librus

1,5 procent podatku dla harcerzy

1,5 procent podatku dla naszej szkoły

Szlachetna paczka w naszej szkole - liczymy na Państwa pomoc i dobre serce

Laboratoria Przyszłości

Zapisz się do ZHP - 130 DSTH z Mucharza

Fotorelacje ze zbiórek harcerskich

Fotorelacje ze zbiórek harcerskich

Zakopane

Kraków

Warszawa, 12-14.06.2023

Warszawa, 12-14.06.2023 Klasy 4-6

Obóz harcerski Pogorzelica 2023

Obóz harcerski w Unieściu 2022

Centrum Edukacji Obywatelskiej

Małopolski Instytut Kultury

Galeria Malarstwa Polskiego

MEN

Kuratorium Oświaty w Krakowie