N 49° 48' 12,1" / E 19° 31' 20,3"

Zbiórki harcerskie - fotorelacje 2023/2024

Zbiórki harcerskie - fotorelacje

W harcówce odbyła się kolejna zbiórka harcerska - zobacz fotorelację. 

Zbiórka, 18.11.2023 Trzy Korony

We wtorek 21 listopada 2023 r. w ramach projektu "Chodź po Beskidach 2023" odbyła się wycieczka w Pieniny. Wybraliśmy się na Trzy Korony.


Zbiórka, 18.11.2023 Zjazd Hufca

W sobotę 18.11.2023 odbył się Zjazd Hufca. To najwyższa władza hufca. Wybraliśmy Komendanta Hufca - został nim phm. Daniel Pasierbek. Wybrano też nową Komendę Hufca i Komisję Rewizyjną. W trakcie zjazdu ogłoszono wyniki współzawodnictwa drużyn i gromad hufca. Nasza drużyna zajęła I miejsce w kategorii drużyn starszoharcerskich. Dyplom oraz nagrodę odebrał drużynowy dh Tomek. Brawo! Podczas zjazdu naszą drużynę reprezentowali dhdh: Tomek, Zuzia, Martyna, Dorota, Edyta, Robert.


Zbiórka, 11.11.2023 Święto Niepodległości

11 listopada 2023 r. świętowaliśmy 105. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Pod mucharskim Obeliskiem Niepodległości – co weszło już do tradycji – zorganizowaliśmy gminne uroczystości. Padało.


Zbiórka, 31.10.2023

Zbiórka w harcówce. Przygotowaliśmy drzewo do kominka na kolejne zbiórki. Pogoda nie sprzyja wędrówce po mucharskim lesie. Zbiórkę przygotowała i poprowadziła dh Zuzia i dh Martyna. Temat bardzo wychowawczy i wiecznie żywy - Prawo i Przyrzeczenie harcerskie. Zuzia zadała proste pytanie "czy je znamy i czy przestrzegamy". 


Zbiórka, 31.10.2023

W poniedziałek wraz z SU ze szkoły zawieszamy biało-czerwone kokardki na grobach żołnierskich i nauczycielskich. We wtorek zbiórka "Dzień zadumy". Realizujemy sprawność Regionalistka, Regionalista, tworzymy mapę cmentarza w Mucharzu i nanosimy na nią groby, które odwiedziliśmy lub odwiedzimy. Zadanie dla zasępów - zapal znicz na grobach we Wszystkich Świętych.


Zbiórka, 30.10.2023 Pilsko

Powędrowaliśmy po górach. W ramach realizowanego projektu "Chodź po Beskidach 2023" wybraliśmy się na Pilsko w Beskidzie Żywieckim. Wycieczkę rozpoczęliśmy na Przełęczy Glinne, między polskim Korbielowem, a słowacką Orawską Półgórą skąd czerwonym, następnie niebieskim słowackim szlakiem dotarliśmy do Rezerwatu „Górna Orawa" i „Pilsko". Dość błotnista, ale malownicza trasa wyprowadziła nas na Górę Pięciu Kopców skąd po dziesięciu minutach osiągnęliśmy szczyt Pilska (1557 m n.p.m.). Zobaczyliśmy wiele! Na południu Orawa, Jezioro Orawskie i Tatry, na zachodzie Beskid Śląski ze Skrzycznem, na północy Jezioro Żywieckie i Beskid Mały, na wschodzie Babia Góra.


Zbiórka, 24.10.2023

Kolejny "mały" Bieg Patrolowy przygotował zastęp "Fenix". Dzisiaj rozpoczęliśmy od sprawdzenia, jak szybko rozłożyć kanadyjkę. Inne punkty rozsiane zostały po okolicy - góra przyrzeczeń, cmentarz, obelisk i przepompownia wody. Fenixy przygotowały do tego niezłą mapę. Rozpoczęliśmy zdobywanie sprawności Bi-Pi.


Zbiórka, 10.10.2023

Dzisiaj zabawy w mucharskim lesie. Bieg Patrolowy przygotował zastęp "Cztery Żywioły". Wędrowaliśmy między czterema punktami - szyfry, hymn harcerski, sprawności i znaki patrolowe. Musieliśmy wykazać się chociaż odrobiną wiedzy. To pierwszy z pięciu biegów patrolowych przygotowujących do zdobywania sprawności i stopni harcerskich. Mamy też nową harcerkę...


Zbiórka, 3.10.2023 Luboń Wielki

Wycieczka na Luboń Wielki w Beskidzie Wyspowym. Zdobywamy GOT i odznakę "Chodź po Beskidach". Pełna relacja tutaj:


Zbiórka, 29.09.2023-1.10.2023

To oczywiście trzy dni na beskidzkich szlakach podczas 46 Rajdu Powsinóg Beskidzkich. Pełna relacja tutaj:


Zbiórka, 26.09.2023

Wtorek, godz. 16.00. Ciąg dalszy przygotowań do 46 Rajdu Powsinóg Beskidzkich. 


Zbiórka, 19.09.2023

Wtorek, godz. 16.00. Dzielimy się na zastępy. Większość pozostaje bez zmian. Omawiamy nasz udział i organizację 46 Rajdu Powsinóg Beskidzkich. Zbiórkę kończymy wyjściem na Górę Przyrzeczenia i wspólnymi zdjęciami. 

Cztery Żywioły

 • Weronika Drąg - zastępowa
 • Zuzia Warchoł
 • Martyna Wróbel - proporcowa
 • Samuel Sikora - zastępca zastępowego

Fenix

 • Benjamin Jaworski - zastępowy
 • Jan Jastrzębski
 • Wiktor Matuszyk
 • Konstanty Jaglarz
 • Wiktor Bik

Zośka

 • Zosia Talar - zastępowa
 • Wiktoria
 • Zuzia
 • Julia

Ogniki

 • Szymon Kadela - zastępowy
 • Leonard Sikora
 • Igor Urbaś
 • Nikolas Jaworski
 • Nikodem Wata

Omega

 • Dominika Matuszak
 • Julia Fidelus
 • Marlena Szczurek
 • Ada Mika
 • Gosia Szczygieł

Instruktorzy

 • Tomek
 • Dorota
 • Robert
 • Edyta
 • Monika


Zbiórka, 12.09.2023

Wtorek, godz. 16.30. Pierwsza zbiórka w tym roku harcerskim. Wspominamy wakacje, ale rozmawiamy o planach na ten rok harcerski. Wszyscy są chętni do działania. 

Zapraszamy wszystkich na zbiórki!

 • wtorki, godz. 16.00-17.30
 • Harcówka w Mucharzu
 • os. Nad Potokiem 6
 • tel. 506 085 942

 

Warto zobaczyć

Dziennik elektroniczny Librus

Szlachetna paczka w naszej szkole - liczymy na Państwa pomoc i dobre serce

Zakopane

Kraków

Warszawa, 12-14.06.2023

Warszawa, 12-14.06.2023 Klasy 4-6 

Laboratoria Przyszłości

Zapisz się do ZHP - 130 DSTH z Mucharza

Zbiórki 2023-2024

Zbiórki 2022-2023

Obóz harcerski Pogorzelica 2023

Obóz harcerski w Unieściu 2022

Centrum Edukacji Obywatelskiej

Małopolski Instytut Kultury

Galeria Malarstwa Polskiego

MEN

Kuratorium Oświaty w Krakowie