N 49° 48' 12,1" / E 19° 31' 20,3"

XXXVII Rajd Powitania Wiosny

XXXVII Rajd Powitania Wiosny

Harcerze z naszego środowiska w dniach 22-24 marca wzięli udział w XXXVII Rajdzie Powitania Wiosny, a instruktorzy w święcie Chorągwi Krakowskiej.

XXXVII Rajd Powitania Wiosny

Rajd ze 170 osobową obsadą odbył się w Stryszawie, z bazą noclegową w SP nr 2 Stryszawa. Organizatorem rajdu był 2 Szczep Drużyn Harcerskich "Horyzont" działający na terenie powiatu suskiego. Podczas sobotniej wędrówki harcerze przemierzyli trasę prawie 20 km ze Stryszowa przez Magurkę na Przysłop do klasztoru Karmelitów Bosych, z przerwą na bigos i z powrotem. Drużyna wędrowała z druhnami phm. Edytą Kadelą i pwd. Jadwigą Zielińską. Wieczorny kominek to opowieści o Marzannach i trasie rajdu, niedziela zaś upłynęła na mszy z własnoręcznie zrobionymi palmami i na apelu. 130 DSTH „Stu trzydziestu z Mucharza" zajęła z wyróżnieniem II miejsce.

Święto Chorągwi Krakowskiej

W sobotę 23 marca 2024 podczas apelu w czasie trwania corocznego Święta Chorągwi Krakowskiej na Rynku Głównym w Krakowie harcmistrzyni Dorota Polan i harcmistrz Robert Kadela otrzymali z rąk I Wicewojewody Małopolski pani Elżbiety Achinger Odznakę Honorową „Za zasługi dla Turystki". Odznaki przyznane zostały za propagowanie i upowszechnianie turystyki i krajoznawstwa poprzez min. organizację rajdów Powsinóg Beskidzkich, zdobywanie z młodzieżą korony Beskidów, organizację projektu „Chodź po Beskidach" oraz działalność wychowawczą na tym polu.

XXXVII Rajd Powitania Wiosny (foto dh Martyna Wróbel)

Warto zobaczyć

Dziennik elektroniczny Librus

1,5 procent podatku dla harcerzy

1,5 procent podatku dla naszej szkoły

Szlachetna paczka w naszej szkole - liczymy na Państwa pomoc i dobre serce

Laboratoria Przyszłości

Zapisz się do ZHP - 130 DSTH z Mucharza

Fotorelacje ze zbiórek harcerskich

Fotorelacje ze zbiórek harcerskich

Zakopane

Kraków

Warszawa, 12-14.06.2023

Warszawa, 12-14.06.2023 Klasy 4-6

Obóz harcerski Pogorzelica 2023

Obóz harcerski w Unieściu 2022

Centrum Edukacji Obywatelskiej

Małopolski Instytut Kultury

Galeria Malarstwa Polskiego

MEN

Kuratorium Oświaty w Krakowie