N 49° 48' 12,1" / E 19° 31' 20,3"

Hel - podróż za jeden uśmiech

Hel - podróż za jeden uśmiech

W dniach 29 maja - 3 czerwca 2023 klasa ósma odwiedziła z wychowawcami Półwysep Helski.

Pociągiem na Hel – podróż za jeden uśmiech

Naszą wycieczkę rozpoczęliśmy w poniedziałkowy poranek od podróży pociągiem. W godzinach popołudniowych byliśmy już na miejscu, gdzie zjedliśmy pyszną obiadokolację oraz przywitaliśmy się morzem.

A na miejscu...
W kolejnych dniach dużo zobaczyliśmy. Zwiedziliśmy takie miasta jak Hel, Jastarnię, Władysławowo czy Juratę, w której na co dzień mieszkaliśmy. Odwiedziliśmy Chatę rybacką w Jastarni, latarnię morską w Helu, Muzeum Obrony Wybrzeża, fokarium w Helu, Muzeum Figur Woskowych i Muzeum Iluzji we Władysławowie. Płynęliśmy również statkiem obserwując piękne krajobrazy Półwyspu Helskiego. Podczas naszego pobytu wiele spacerowaliśmy po plaży oraz po Molo w Juracie. Udało nam się nawet wykąpać w morzu. Wieczorami oglądaliśmy bajkowe zachody słońca. Wolne chwile spędzaliśmy na grze w piłkę nożną czy koszykówkę lub na zwyczajnych rozmowach. Po pięciu dniach poznawania Półwyspu Helskiego musieliśmy pożegnać się z morzem i wrócić do naszego codziennego życia.

Integracja bez sms-a

Podczas całej wycieczki wiele zobaczyliśmy, poznaliśmy się oraz mocno zintegrowaliśmy. Była to świetna przygoda dla nas wszystkich i na pewno wspomnienia z tej podróży zostaną na długo w naszej pamięci.

Najbardziej spodobało mi się...

Na wycieczce było mega, a najbardziej mi się podobały spacery po plaży. Również wyprawa do Helu. Fajnym doświadczeniem było wyjście na latarnię czy zwiedzanie Muzeum Obrony Wybrzeża. (Rozalia)

Ta pięciodniowa wycieczka bardzo mi się podobała było wiele fajnych i ciekawych atrakcji najbardziej podobało ki się muzeum figur woskowych ponieważ były tam znane mi osoby i wydawało się jakby były prawdziwe. (Szymon)

Cała wycieczka była wspaniałym przeżyciem. Najbardziej podobała mi się wizyty w fokarium oraz wieczorne spacery przy zachodzie słońca. Wspomnienia, które stworzyliśmy podczas tej wycieczki pozostaną ze mną na długi czas. (Zuzia)

Na wycieczce było fantastyczne. Przyjazna atmosfera i super otoczenie. Najbardziej spodobała mi się latarnia morska w Helu, z której można było zobaczyć piękną okolicę. (Filip)

Zaciekawił mnie dom rybaka, gdzie poznaliśmy język kaszubski oraz przedmioty używane przez rybaków. Poza zwiedzaniem mieliśmy również czas na integrację naszej klasy podczas codziennych spacerów. (Natalia)

Wycieczka mi się podobała, a najbardziej fokarium w Helu. (Ola)

Morskie krajobrazy! Zaciekawiły mnie też muzea i miejsca historyczne, które zwiedziliśmy. Rozbawiły mnie foki w fokarium. Szczególną przyjemność sprawiła mi jazda na gokartach. (Adam)

Jestem bardzo zadowolony tą wycieczką. Dowiedziałem się o wielu różnych ciekawych miejscach i po prostu miło spędziłem czas. (Artemij)

Była super atmosfera, mogliśmy się bardziej zintegrować z klasą. (Kamil)

Bardzo podobała mi się nasza wycieczka. Wszystko było super. Szczególnie podobało mi się to, że dużo czasu spędzaliśmy nad morzem. (Kirył)

Według mnie wycieczka była super. Zwiedziliśmy wiele, ale najbardziej spodobało mi się muzeum obrony wybrzeża. (Arek)

Opiekę pełniły panie: wychowawca Jolanta Paździora i Jadwiga Zielińska

Hel - podróż za jeden uśmiech (tekst, foto J. Paździora)

Warto zobaczyć

Dziennik elektroniczny Librus

Szlachetna paczka w naszej szkole - liczymy na Państwa pomoc i dobre serce

Zakopane

Kraków

Warszawa, 12-14.06.2023

Warszawa, 12-14.06.2023 Klasy 4-6 

Laboratoria Przyszłości

Zapisz się do ZHP - 130 DSTH z Mucharza

Zbiórki 2023-2024

Zbiórki 2022-2023

Obóz harcerski Pogorzelica 2023

Obóz harcerski w Unieściu 2022

Centrum Edukacji Obywatelskiej

Małopolski Instytut Kultury

Galeria Malarstwa Polskiego

MEN

Kuratorium Oświaty w Krakowie