N 49° 48' 12,1" / E 19° 31' 20,3"

Wigilia harcerska 2019

BŚP 2019

Harcerze przekazali Betlejemskie Światło Pokoju. W szkole drużyny harcerskie spotkały się także na wigilii.

Uroczystość przekazania BŚP

22 grudnia 2019 r. harcerze ZHP środowiska mucharskiego przekazali mieszkańcom parafii Mucharz Betlejemskie Światło Pokoju. Światełko dotarło również do kaplicy w Jaszczurowej oraz parafii w Świnnej Porębie, Śleszowicach i Tarnawie Dolnej. W poniedziałek 23.12.2019 harcerze przekazali światło na ręce wójta gminy Mucharz p. Renaty Galary, a także odwiedzili kombatantów Światowego Związku Żołnierzy AK Koło Wadowice. Wieczorem harcerze wyprawili się do schroniska PTTK na Leskowiec.

Odznaka Hufca dla Stanisława Miki i Michała Waty

21 grudnia 2019 r. w Szkole w Jaszczurowej harcerze wzięli udział w uroczystej wigilii. Harcerzy swoją obecnością zaszczycili: proboszcz parafii Mucharz Krzysztof Strzelichowski, wójt gminy Mucharz pani Renata Galara.

Podczas uroczystości specjalne podziękowania złożono panom Stanisławowi Mice oraz Michałowi Wacie za szczególną pomoc w przedsięwzięciach środowiska harcerskiego naszej gminy. Obydwaj panowie uhonorowani zostali okolicznościową Odznaką Hufca. Odznakę wręczyli - zastępca Komendanta Hufca phm. Adam Świetlik oraz hm. Robert Kadela i phm. Dorota Polan.

Przyrzeczenie Harcerskie

Przyrzeczenie harcerskie w tym dniu złożyli: dh Zuzia Warchoł, dh Lena Wojas, dh Wiktoria Górkiewicz, dh Oskar Gajda. Na zakończenie, jak co roku harcerze obejrzeli prezentację multimedialną przypominającą wydarzenia z życia środowiska ZHP Mucharz w 2019 roku. (phm. D. Polan)

Zobacz także:

 

 

 

Warto zobaczyć

Dziennik elektroniczny Librus

1,5 procent podatku dla harcerzy

1,5 procent podatku dla naszej szkoły

Szlachetna paczka w naszej szkole - liczymy na Państwa pomoc i dobre serce

Zakopane

Kraków

Warszawa, 12-14.06.2023

Warszawa, 12-14.06.2023 Klasy 4-6 

Laboratoria Przyszłości

Zapisz się do ZHP - 130 DSTH z Mucharza

Fotorelacje ze zbiórek harcerskich

Fotorelacje ze zbiórek harcerskich

Obóz harcerski Pogorzelica 2023

Obóz harcerski w Unieściu 2022

Centrum Edukacji Obywatelskiej

Małopolski Instytut Kultury

Galeria Malarstwa Polskiego

MEN

Kuratorium Oświaty w Krakowie