N 49° 48' 12,1" / E 19° 31' 20,3"

Biwak harcerski 2023

Biwak harcerski 2023

Przed wakacjami harcerze zorganizowali dwudniowy biwak w mucharskiej harcówce pod Upaliskiem.

Biwak harcerski 2023

W dniach 16-17 czerwca 2023 w mucharskiej harcówce odbył się biwak kończący też rok szkolny i harcerski. Wakacje to już czas obozów i odpoczynku.

Bieg Patrolowy

Podczas biwaku odbyła się gra i bieg patrolowy. Do zaliczenia było 9 punktów patrolowych oraz kilkanaście zadań. Trasa wiodła Lasem Mucharskim oraz drogami i ścieżkami Mucharza. Odwiedziliśmy też dom p. Małgosi Gajdy-Durdy, gdzie znalazł się jeden z punktów (Dziękujemy!)

Ognisko

Wieczorem ognisko - watra przygotowana przez Martynę i Bertę z gawędą naszego gościa dh pwd. Kamila Pacułta, drużynowego 6 DSTH "Dioryt"

Przyrzeczenie

Późnym wieczorem część najważniejsza. Wyszliśmy wszyscy na Górę Przyrzeczeń, gdzie odbyło się Przyrzeczenie Harcerskie. Miejsce zostało przygotowane przez wędrowników - Zuzię, Martynę i Samuela. Była flaga państwowa, krzyże, proporce i harcerski ogień. Gawędę wygłosił i przyrzeczenie przyjął hm. Robert Kadela w obecności instruktorów - hm. Doroty Polan, pwd. Kamila Pacyłta. Krzyże wręczył dh drużynowy Tomek Kadela H. O.

Przyrzeczenie złożyli

  • Julia Fidelus 
  • Dominika Matuszyk
  • Julia Drąg
  • Ada Mika 
  • Małgorzata Szczygieł 
  • Kirył Kołupajeu 
  • Adrian Minikovich 
  • Arseni Minikovich 

Przyznanie stopni, sprawności, odznak

Po przyrzeczeniu, przy ognisku, przy harcówce odczytano rozkaz z przyznanymi sprawnościami i stopniami, Wręczono chusty i plakietki drużyny. Po raz pierwszy przyznano także odznakę "Chodź po Beskidach"

Drugi dzień biwaku

W drugim dniu od rana zajęcia harcerski z nauką musztry. Przeprowadził ją dh phm. Jakub Zwijacz ze Skawiny. Później apel. Każdy wyjechał z biwaku ze zdjęciami z imprez harcerskich 2022/2023.

Nieobecni

Pozdrawiamy wszystkich nieobecnych i usprawiedliwionych z różnych powodów na biwaku. Wiemy, że chcieliście uczestniczyć i Wam na tym zależało. Nic straconego! Druhu Benjaminie - głowa do góry - spotkamy się po wakacjach. Też z Zosią, Nikodemem, Jaśkiem, Wiktorem. Czekamy też na innych...

Na słowie harcerza polegaj jak na Zawiszy

Zobacz także

Biwak 2023 (foto ZHP Mucharz)

Warto zobaczyć

Dziennik elektroniczny Librus

Szlachetna paczka w naszej szkole - liczymy na Państwa pomoc i dobre serce

Zakopane

Kraków

Warszawa, 12-14.06.2023

Warszawa, 12-14.06.2023 Klasy 4-6 

Laboratoria Przyszłości

Zapisz się do ZHP - 130 DSTH z Mucharza

Zbiórki 2023-2024

Zbiórki 2022-2023

Obóz harcerski Pogorzelica 2023

Obóz harcerski w Unieściu 2022

Centrum Edukacji Obywatelskiej

Małopolski Instytut Kultury

Galeria Malarstwa Polskiego

MEN

Kuratorium Oświaty w Krakowie