N 49° 48' 12,1" / E 19° 31' 20,3"

Ferie 2024 po harcersku

Ferie 2024 po harcersku

Tegoroczne ferie zimowe harcerze spędzili bardzo aktywnie, stawiając na turystykę górską i sporty zimowe.

Aktywne ferie - na Policę

Już w poniedziałek 12 lutego, a więc zaraz na początku ferii osiemnastoosobowa grupa harcerzy wyruszyła na dwudniową wędrówkę na Policę (1369 m n.p.m.), połączoną ze zdobywaniem sprawności, z plenerowym przyrządzaniem jajecznicy w zimowych warunkach pod sosnami i z noclegiem w schronisku na Hali Krupowej. Wieczorny spacer na Okrąglicę zwieńczyło złożenie przyrzeczenia harcerskiego. We wtorek, w drodze powrotnej harcerze zwiedzili skansen w Sidzinie.

Sport zimowe prawie wyczynowo

W kolejnych dniach ferii miłośnicy sportów zimowych udali się na łyżwy na lodowisko do Wadowic (w czwartek) oraz na narty na stok „Wojtek" do Zawoi (w sobotę). Pod opieką instruktorów harcerskich oraz trenera narciarstwa p. Piotra Targosza harcerze mogli szlifować swoje umiejętności, a przy tym świetnie się bawić.

Nieobozowa Akcja Zimowa

Odbywały się też zbiórki w harcówce, podczas których harcerze kontynuowali realizację zadań Nieobozowej Akcji Zimowej, rozpoczynając od uczczenia nietypowego święta – Święta Rogalika. Oprócz kalendarza świąt nietypowych w ramach NAZ-u organizowane były gry w terenie, budowano karmniki oraz świętowano Dzień Myśli Braterskiej podczas kominka Hufca Ziemi Wadowickiej. Jak widać, z harcerzami nie można się nudzić – każdy mógł znaleźć coś dla siebie, by okres ferii spędzić aktywnie i pożytecznie.

Ferie po harcersku 2024 (foto ZHP Mucharz)

Warto zobaczyć

Dziennik elektroniczny Librus

1,5 procent podatku dla harcerzy

1,5 procent podatku dla naszej szkoły

Szlachetna paczka w naszej szkole - liczymy na Państwa pomoc i dobre serce

Laboratoria Przyszłości

Zapisz się do ZHP - 130 DSTH z Mucharza

Fotorelacje ze zbiórek harcerskich

Fotorelacje ze zbiórek harcerskich

Zakopane

Kraków

Warszawa, 12-14.06.2023

Warszawa, 12-14.06.2023 Klasy 4-6

Obóz harcerski Pogorzelica 2023

Obóz harcerski w Unieściu 2022

Centrum Edukacji Obywatelskiej

Małopolski Instytut Kultury

Galeria Malarstwa Polskiego

MEN

Kuratorium Oświaty w Krakowie