N 49° 48' 12,1" / E 19° 31' 20,3"

Wolontariat - seniorzy, hospicjum św. Łazarza, WOŚP

Wolontariat

Wolontariat realizowany w szkole jest okazją do kształcenia postaw obywatelskich i wychowania w duchu odpowiedzialności - to oczywiste. Seniorzy, hospicjum, WOŚP, Szlachetna Paczka...

Spotkanie z Seniorami

Dnia 23.01.2024 gościliśmy w naszej szkole pensjonariuszy Domu Seniora ze Świnnej Poręby. Seniorzy i opiekunowie obejrzeli wystawę fotograficzną pt: „Mucharskie pejzaże", przygotowaną przez pana dyrektora Roberta Kadelę. Goście zaproszeni zostali na przedstawienie jasełkowe pt: „Maleńka przyszła miłość" przygotowane przez Koło Teatralne Jaszczury naszej szkoły, panią Iwonę Grygę oraz panią Violę Jamróz. Później wspólnie wysłuchano pięknego koncertu kolęd. Następnie seniorzy, opiekunowie, pan dyrektor i wolontariusze miło spędzili czas na wspomnieniach i pogawędkach.
Czas spędzony z Państwem był dla Nas bardzo cenny. Dziękujemy! (Violetta Jamróz)

„Lekcja wrażliwości" - hospicjum św. Łazarza w Krakowie

Dnia 29.01 odwiedziła Naszą Szkołę pani Małgorzata Dybel, wolontariusz hospicjum Św. Łazarza w Krakowie. Szerząc ideę wolontariatu odbyła się prelekcja dla uczniów klas 0-III i IV-VII pt : „ Lekcja wrażliwości", mająca na celu przybliżenie uczniom potrzeby pomocy drugiemu człowiekowi poprzez niesienie pomocy paliatywnej. Pomocy bardzo trudnej i bardzo potrzebnej. Daje nam ona szansę wykorzystania własnych umiejętności i wiedzy, rozwinięcia zainteresowań, zdobycia nowych doświadczeń, a nade wszystko jest to możliwość ofiarowania bezinteresownej pomocy na rzecz potrzebujących – to daserca. (Violetta Jamróz)

32 finał WOŚP

W Gminie Mucharz padł rekord w zbiórce na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Podczas 32 finału zebraliśmy 19 640,25 złotych. W niedzielę (28.01) w całej Polsce odbył się 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym razem grała ona pod hasłem „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych". Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy grała też w Gminie Mucharz a grali z nią wolontariusze z naszej szkoły. To właśnie one: Marlena Szczurek i Ada Mika uczennice klasy 7 i 6 kwestowały w Jaszczurowej, zbierały datki do puszek i współorganizowały Finał w GOK w Mucharzu. Pomaganie jest piękne. (Jolanta Paździora)

Zobacz też

Wolontariat to świetna rzecz!

Warto zobaczyć

Dziennik elektroniczny Librus

1,5 procent podatku dla harcerzy

1,5 procent podatku dla naszej szkoły

Szlachetna paczka w naszej szkole - liczymy na Państwa pomoc i dobre serce

Laboratoria Przyszłości

Zapisz się do ZHP - 130 DSTH z Mucharza

Fotorelacje ze zbiórek harcerskich

Fotorelacje ze zbiórek harcerskich

Zakopane

Kraków

Warszawa, 12-14.06.2023

Warszawa, 12-14.06.2023 Klasy 4-6

Obóz harcerski Pogorzelica 2023

Obóz harcerski w Unieściu 2022

Centrum Edukacji Obywatelskiej

Małopolski Instytut Kultury

Galeria Malarstwa Polskiego

MEN

Kuratorium Oświaty w Krakowie