N 49° 48' 12,1" / E 19° 31' 20,3"

Odblaskowa szkoła 2023

Odblaskowa szkoła 2023

Jak co roku w miesiącu wrześniu nasi uczniowie przystąpili do ogólnopolskiej akcji promującej zasady bezpiecznego zachowanie się na drogach pod hasłem „Odblaskowa Szkoła".

Odblaskowa szkoła w akcji!

Zaplanowano zadania, które zaangażują wszystkich uczniów i pozwolą na utrwalenie właściwych zachowań i wiedzy o ruchu drogowym - zobacz relacje z wydarzeń


Informacja, 31.10.2023

Ogólnopolska akcja promująca zasady bezpiecznego zachowanie się na drogach pod hasłem „Odblaskowa Szkoła" cieszyła się zainteresowaniem uczniów. Zaplanowano zadania, które zaangażowały większość dzieci i pozwoliły na utrwalenie właściwych zachowań i wiedzy o ruchu drogowym. Uczniowie pokazali, że posiadają kamizelki i elementy odblaskowe oraz mają świadomość ich znaczenia na drodze.

Najbardziej aktywni uczniowie biorący udział w konkursach, zostali nagrodzeni dyplomami i upominkami na apelu szkolnym. W szkolnym konkursie plastycznym „Jestem widoczny, jestem bezpieczny" wzięło udział 23 uczniów szkoły.

Komisja w składzie przewodniczący klas i nauczyciele dokonała oceny prac pod kątem zgodności z tematem, estetyki. wykonania, pomysłowości i zaangażowania twórcy.

W kategorii klas młodszych zwycięzcami zostali:

 • I miejsce - Nadia Hada kl. 2
 • II miejsce – Monika Biel kl. 2
 • III miejsce – Aleksandra Storch kl. 1
 • Wyróżnienie – Nikodem Zemczak kl. 0

W kategorii klas starszych zwycięzcami zostali:

 • I miejsce - Marlena Szczurek kl. 7
 • II miejsce – Byrski Jan kl. 5
 • III miejsce – Hareńczyk Marta kl. 5
 • Wyróżnienie – Igor Urbaś kl.VI i Radosław Szczurek kl. 4

Równolegle do konkursu plastycznego odbył się w szkole turniej wiedzy teoretycznej o ruchu drogowym. Miał formę klasowych zawodów przeprowadzonych przy pomocy testów wiedzy o ruchu drogowym, dostosowanych do wieku uczestników.

Tytuł „Klasowego Znawcy Ruchu Drogowego" otrzymali:

 • kl. 1. Aleksandra Storch
 • kl. 2. Monika Biel
 • kl. 3. Aliaksandr Kalupayeu
 • kl. 4. Radosław Szczurek
 • kl. 5. Nikodem Radwan
 • kl. 6. Adrianna Mika


Informacja, 24.10.2023

Spotkanie z policjantem.

Odwiedziny policjanta w szkole zawsze cieszą się dużym zainteresowaniem. Policjant już na wstępie musiał odpowiedzieć na pytania nurtujące maluchów...

Następnie uczniowie, oddzielnie starsi a potem młodsi , obejrzeli prezentacje ukazujące zagrożenia i pokazujące właściwe zachowania na drogach. Uczniowie chętnie dzielili się własnymi wrażeniami i doświadczeniami oraz zadawali pytania.


Informacja, 20.10.2023

Konkurs plastyczny i fotograficzny.

W ramach akcji „Odblaskowa Szkoła" uczniowie naszej szkoły zostali zaproszeni do udziału w konkursie plastycznym pod hasłem „Jestem widoczny – jestem bezpieczny" oraz konkursie fotograficznym pod hasłem „Błyszczę na drodze" .

Uczniowie mogli rywalizować wykonując prace zgodne z tematem w wybranej konkurencji. Prace konkursowe zostały wyeksponowane na gazetkach na korytarzu szkolnym i poddane ocenie kolegów i nauczycieli.

Nagrody dla zwycięzców zostaną wręczone na apelu podsumowującym całą akcję.


Informacja, 18.10.2023

Odblaskowy dzień w naszej szkole!

Tego dnia uczniowie zaprezentowali się w kamizelkach odblaskowych oraz przypięli do ubrań i plecaków znaczki odblaskowe. Przeprowadzono rozmowę o bezpieczeństwie i  znaczeniu odblasków.  Najmłodsi uczniowie mieli okazję do zaprezentowania  przygotowanych znaków drogowych  w ramach warsztatów „Znam ten znak!”.

Po skończonych lekcjach klasy młodsze wyruszyły na spacer wzdłuż wsi. Uczniowie  promowali Odblaskową Szkołę niosąc transparent, prezentując odblaskowy strój  i pokazując właściwe zachowanie na drodze.

Dodatkowym celem wyprawy było obdarowanie spotkanych seniorów opaskami odblaskowymi i zachęcenie ich o dbanie o bezpieczeństwo po zmroku. Do akcji wręczania odblasków seniorom w sprytny sposób dołączyli uczniowie klas starszych.  Seniorzy byli bardzo zadowoleni!


Informacja, 29.09.2023

Uczniowie podjęli wyzwanie i przygotowują się do rywalizacji o tytuł Klasowego Znawcy Ruchu Drogowego. Nauczyciele i wychowawcy po przeprowadzonych pogadankach przeprowadzą testy wiedzy stosowne do wieku i umiejętności uczniów i wyłonią osobę zasługującą na tytuł.

Klasowi znawcy ruchu drogowego otrzymają dyplom na apelu podsumowującym akcję.


Informacja, 22.09.2023

Na lekcjach techniki uczniowie klas młodszych z zapałem przygotowywali elementy makiety skrzyżowania ulic: budynki, pojazdy, znaki drogowe oraz uczestników ruchu drogowego. Elementy te były następnie wykorzystane do stworzenia wspólnej makiety, symulowania różnych sytuacji drogowych i wspaniałej zabawy.


Informacja, 15.09.2023

Pierwsze dni szkoły to czas na przypominanie zasad bezpiecznego zachowania się w ruchu drogowym i utrwalenie tej wiedzy poprzez gry i zabawy.

Na korytarzu szkolnym pojawiły się gazetki pokazujące znaczenie elementów odblaskowych podczas poruszania się po drogach wieczorem i w nocy oraz plansze utrwalające sytuacje związane z komunikacją, jazdą na rowerze, poruszaniem po chodnikach.

Uczniowie na zajęciach edukacyjnych i świetlicowych mieli okazję poćwiczyć i sprawdzić swoją wiedzę. Największym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia ruchowe oraz gry planszowe oparte o wiedzę z zakresu ruchu drogowego.

 

Warto zobaczyć

Dziennik elektroniczny Librus

1,5 procent podatku dla harcerzy

1,5 procent podatku dla naszej szkoły

Szlachetna paczka w naszej szkole - liczymy na Państwa pomoc i dobre serce

Laboratoria Przyszłości

Zapisz się do ZHP - 130 DSTH z Mucharza

Fotorelacje ze zbiórek harcerskich

Fotorelacje ze zbiórek harcerskich

Zakopane

Kraków

Warszawa, 12-14.06.2023

Warszawa, 12-14.06.2023 Klasy 4-6

Obóz harcerski Pogorzelica 2023

Obóz harcerski w Unieściu 2022

Centrum Edukacji Obywatelskiej

Małopolski Instytut Kultury

Galeria Malarstwa Polskiego

MEN

Kuratorium Oświaty w Krakowie