N 49° 48' 12,1" / E 19° 31' 20,3"

Wielkanocne pieczenie w zerówce 2024

Wielkanocne pieczenie w zerówce 2024

Z dziećmi z oddziału przedszkolnego zaplanowaliśmy pieczenie babeczek na wspólne śniadanie wielkanocne z klasą I.

Babeczki w wykonaniu babeczek przedszkolnych i nie tylko

Na jadalni, na stoliku dzieci przygotowały produkty potrzebne do upieczenia babeczek (wcześniej uzgodniliśmy jakie produkty musimy przynieść). Przedszkolaki z wielkim zapałem odmierzały produkty ponieważ do dyspozycji mieliśmy prastarą wagę szalkową. Zabawy było co niemiara z dopasowywaniem odpowiednich odważników. Liczyliśmy składniki na ciasto, wsypywali do miski mąkę, wbijali jajka i ucierali ciasto mikserem.

Z ciekawością oglądaliśmy jak zmienia się konsystencja wyrabianego ciasta. Zalane foremki z ciastem wstawiliśmy do nagrzanego piekarnika.
W całej szkole unosił się cudowny zapach babeczek. Po upieczeniu ozdobiliśmy nasze babeczki cukrem pudrem. Babeczki pięknie prezentowały się na stole wielkanocnym. Efekt niestety był chwilowy, ponieważ babeczki szybko znalazły się w brzuszkach naszych biesiadników. Na szczęście upamiętniliśmy te chwile zdjęciami. (Czesława Mika, Dorota Targosz)

Babeczki w wykonaniu babeczek (foto D. Targosz, D. Polan)

Warto zobaczyć

Dziennik elektroniczny Librus

1,5 procent podatku dla harcerzy

1,5 procent podatku dla naszej szkoły

Szlachetna paczka w naszej szkole - liczymy na Państwa pomoc i dobre serce

Laboratoria Przyszłości

Zapisz się do ZHP - 130 DSTH z Mucharza

Fotorelacje ze zbiórek harcerskich

Fotorelacje ze zbiórek harcerskich

Zakopane

Kraków

Warszawa, 12-14.06.2023

Warszawa, 12-14.06.2023 Klasy 4-6

Obóz harcerski Pogorzelica 2023

Obóz harcerski w Unieściu 2022

Centrum Edukacji Obywatelskiej

Małopolski Instytut Kultury

Galeria Malarstwa Polskiego

MEN

Kuratorium Oświaty w Krakowie