N 49° 48' 12,1" / E 19° 31' 20,3"

Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski 2024

Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski 2024

21 marca 2024 r. trzech uczniów naszej szkoły: Marlena Szczurek, Adrianna Mika i Rafał Szczurek, reprezentowało Gminę Mucharz w etapie parkowym Ogólnopolskiego Konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski" - zajęli I miejsce. Otrzymali także nagrody od Urzędu Gminy.

Informacja, 05.04.2024

W piątek 5.04.2024 pani wójt Renata Galara podziękowała uczniom Szkoły Podstawowej w Jaszczurowej: Marlenie Szczurek, Adriannie Mice i Rafałowi Szczurkowi za godne reprezentowanie Gminy Mucharz podczas konkursu wręczając im drobne upominki.

21 marca 2024 r. trzech uczniów Szkoły Podstawowej w Jaszczurowej reprezentowało Gminę Mucharz w III etapie parkowym Ogólnopolskiego Konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski". Rywalizowali oni z przedstawicielami innych gmin z terenu Parku Krajobrazowego Beskidu Małego o awans do etapu wojewódzkiego zajmując I miejsce.

Konkurs Poznajemy Parki Krajobrazowe (foto D. Polan)


Informacja, 21.03.2024

„Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski"

21 marca 2024r. trzech uczniów naszej szkoły: Marlena Szczurek, Adrianna Mika i Rafał Szczurek, reprezentowało Gminę Mucharz w etapie parkowym Ogólnopolskiego Konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski", który w tym roku odbył się w Beskidzkim Centrum Zabawki Drewnianej w Stryszawie.

Uczniowie rywalizowali z przedstawicielami innych gmin z tereny Parku Krajobrazowego Beskidu Małego o awans do etapu wojewódzkiego.

Wiedza, jaką musieli się wykazać uczestnicy konkursu dotyczyła informacji na temat parków krajobrazowych: Popradzkiego i Beskidu Małego oraz obejmowała zakres wiedzy szkoły podstawowej z geografii i biologii a także sprawdzano umiejętność rozpoznawania gatunków ssaków występujących w Polsce. Drużyna z naszej szkoły zajęła I miejsce i awansowała do etapu wojewódzkiego, gdzie będzie musiała wykazać się wiedzą na temat wszystkich 11 parków krajobrazowych województwa małopolskiego.

Uczestnikom bardzo serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia!

Konkurs Poznajemy Parki Krajobrazowe (foto J. Zielińska, R. Kadela)


Informacja 27.01.2024

27 stycznia 2024 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w gminnym etapie ogólnopolskiego konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski". Zajęli pierwsze miejsce. 

Reprezentowali nas: Adrianna Mika, Marlena Szczurek, Rafał Szczurek oraz nauczyciel p. Jadzia Zielińska. Gratulujemy i czekamy na etap "parkowy".

Konkurs Poznajemy Parki Krajobrazowe (foto R. Kadela, UG Mucharz)


Informacja 11.01.2024

11 stycznia 2024 r. uczniowie klas VI i VII wzięli udział w szkolnym etapie ogólnopolskiego konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski".

Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski 2024

Tematem przewodnim tegorocznej XXIII edycji są „Ssaki Polski". Zadaniem uczestników było rozwiązanie testu składającego się z 15 pytań dotyczących informacji o Parku Krajobrazowym Beskidu Małego oraz z dziedziny geografii i biologii.

Do etapu gminnego wyłoniono drużynę w składzie: Adrianna Mika, Marlena Szczurek i Rafał Szczurek. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy sukcesów na kolejnych etapach. (J. Zielińska)

Mieszkamy obok Parku Krajobrazowego Beskidu Małego

Powstał 11.07.1998 r. Park Krajobrazowy Beskidu Małego jest typowo beskidzkim parkiem, w dużej części zalesionym. Jeśli ktoś lubi ciszę, kontakt z naturą, wspaniałe widoki to zdecydowanie jest to miejsce dla niego. Podzielony jest granicą województw.

Park zlokalizowany jest na terenie dwóch województw: małopolskiego i śląskiego. W tym pierwszym rozciąga się pomiędzy Andrychowem na północy, doliną Skawy na wschodzie oraz miejscowością Krzeszów na południu. Cała powierzchnia Parku wynosi 25 770 ha, w tym w Małopolsce jest to 9 049,4 ha. i jest najmłodszym Parkiem Krajobrazowym na terenie województwa małopolskiego. Jego nazwa pochodzi oczywiście od położenia w paśmie górskim Beskidu Małego, części Beskidów Zachodnich (strona www).

Konkurs Poznajemy Parki Krajobrazowe (foto J. Zielińska)

Warto zobaczyć

Dziennik elektroniczny Librus

1,5 procent podatku dla harcerzy

1,5 procent podatku dla naszej szkoły

Szlachetna paczka w naszej szkole - liczymy na Państwa pomoc i dobre serce

Laboratoria Przyszłości

Zapisz się do ZHP - 130 DSTH z Mucharza

Fotorelacje ze zbiórek harcerskich

Fotorelacje ze zbiórek harcerskich

Zakopane

Kraków

Warszawa, 12-14.06.2023

Warszawa, 12-14.06.2023 Klasy 4-6

Obóz harcerski Pogorzelica 2023

Obóz harcerski w Unieściu 2022

Centrum Edukacji Obywatelskiej

Małopolski Instytut Kultury

Galeria Malarstwa Polskiego

MEN

Kuratorium Oświaty w Krakowie