N 49° 48' 12,1" / E 19° 31' 20,3"

Konkursy - przyrodniczy i matematyczne

Konkursy - przyrodniczy i matematyczne

W marcu odbyły się konkursy o Parkach Krajobrazowych oraz Świetlik i Kangur Matematyczny - zobacz relację.

„Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski"

9 marca 2023r. trzech uczniów naszej szkoły: Marlena Szczurek, Aleksandra Kopeć i Adam Płotek reprezentowało Gminę Mucharz w etapie parkowym ogólnopolskiego konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski", który w tym roku odbył się w Beskidzkim Centrum Zabawki Drewnianej w Stryszawie.

Uczniowie rywalizowali z przedstawicielami innych gmin z tereny Parku Krajobrazowego Beskidu Małego o awans do etapu wojewódzkiego. Wiedza, jaką musieli się wykazać uczestnicy konkursu dotyczyła informacji na temat parków krajobrazowych: Popradzkiego i Beskidu Małego oraz obejmowała zakres wiedzy szkoły podstawowej z geografii i biologii. Drużyna z naszej szkoły zajęła III miejsce. Na zakończenie uczestnicy konkursu odwiedzili wystawę ludowych zabawek drewnianych.

„Świetlik"

14 marca odbył się Ogólnopolski Konkurs Przyrodniczy „Świetlik". Do udziału w konkursie zgłosiło się 18 uczniów naszej szkoły. Uczniowie przygotowując się do konkursu zobowiązani byli do przeprowadzenia w domu prostych eksperymentów przyrodniczych, przez co zdobyli niezbędną wiedzę do rozwiązania testu konkursowego, ponadto musieli wykazać się znajomością wielu zagadnień z zakresu nauk przyrodniczych.

„Kangur Matematyczny"

16 marca 15 uczniów wzięło udział w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Kangur". Test konkursowy obejmował zadania z zakresu wielu dziedzin matematyki o różnym stopniu trudności. Wyniki obu konkursów zostaną ogłoszone w czerwcu. ( J. Zielińska)

Konkursy (foto J. Zielińska)

Warto zobaczyć

Dziennik elektroniczny Librus

1,5 procent podatku dla harcerzy

1,5 procent podatku dla naszej szkoły

Szlachetna paczka w naszej szkole - liczymy na Państwa pomoc i dobre serce

Laboratoria Przyszłości

Zapisz się do ZHP - 130 DSTH z Mucharza

Fotorelacje ze zbiórek harcerskich

Fotorelacje ze zbiórek harcerskich

Zakopane

Kraków

Warszawa, 12-14.06.2023

Warszawa, 12-14.06.2023 Klasy 4-6

Obóz harcerski Pogorzelica 2023

Obóz harcerski w Unieściu 2022

Centrum Edukacji Obywatelskiej

Małopolski Instytut Kultury

Galeria Malarstwa Polskiego

MEN

Kuratorium Oświaty w Krakowie