N 49° 48' 12,1" / E 19° 31' 20,3"

Dzień głośnego czytania

Dzień głośnego czytania

29 września obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Głośnego Czytania. Ponad 70 osób czytało balladę „Pani Twardowska".

Na pewno każdy z was pamięta

29 września obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Głośnego Czytania. To ogólnopolskie święto zostało ustanowione w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki, a jego patronką jest Janina Porazińska. Data 29 września to dzień urodzin pisarki, autorki książek dla dzieci i młodzieży. Na pewno każdy z nas pamięta z dzieciństwa takie utwory, jak „W Wojtusiowej izbie" czy „Szewczyk dratewka".

Ponad 70 osób czytało dzieło Mickiewicza

Podczas apelu każdy uczeń przeczytał na głos fragment ballady „Pani Twardowska" Adama Mickiewicza ze zbioru „Ballady i romanse". Wybraliśmy ten utwór w nawiązaniu do tegorocznego wydarzenia „Narodowe czytanie", które miało miejsce 3 września. Wtedy właśnie w całej Polsce czytano „Ballady i romanse". Do akcji włączyli się także nasi nauczyciele i pracownicy – ponad 70 osób czytało dzieło Mickiewicza. Gościliśmy również bohaterów utworu – przybyło kilu Panów Twardowskich i kilku diabłów.

Zachęcamy wszystkich do czytania i odwiedzania szkolnej biblioteki!

Dzień głośnego czytania (foto SP Jaszczurowa)

Warto zobaczyć

Dziennik elektroniczny Librus

1,5 procent podatku dla harcerzy

1,5 procent podatku dla naszej szkoły

Szlachetna paczka w naszej szkole - liczymy na Państwa pomoc i dobre serce

Laboratoria Przyszłości

Zapisz się do ZHP - 130 DSTH z Mucharza

Fotorelacje ze zbiórek harcerskich

Fotorelacje ze zbiórek harcerskich

Zakopane

Kraków

Warszawa, 12-14.06.2023

Warszawa, 12-14.06.2023 Klasy 4-6

Obóz harcerski Pogorzelica 2023

Obóz harcerski w Unieściu 2022

Centrum Edukacji Obywatelskiej

Małopolski Instytut Kultury

Galeria Malarstwa Polskiego

MEN

Kuratorium Oświaty w Krakowie