N 49° 48' 12,1" / E 19° 31' 20,3"

25 Zlot Drużyn Hufca 2023

XXV Zlot Gromad i Drużyn Hufca Ziemi Wadowickiej

Harcerze 130 Drużyny Starszoharcerskiej „Stu trzydziestu z Mucharza” im. Księcia Józefa Poniatowskiego uczestniczyli w XXV Zlocie Gromad i Drużyn Hufca Ziemi Wadowickiej ZHP, któremu przyświecało hasło „Sprawni w Działaniu”.

XXV Zlot Gromad i Drużyn Hufca Ziemi Wadowickiej ZHP
Harcerze 130 Drużyny Starszoharcerskiej „Stu trzydziestu z Mucharza” im. Księcia Józefa Poniatowskiego z drużynowym Tomaszem Kadelą H.O. uczestniczyli w XXV Zlocie Gromad i Drużyn Hufca Ziemi Wadowickiej ZHP. Zlot, któremu przyświecało hasło „Sprawni w Działaniu”, odbywał się w dniach 26 – 28 maja 2023 r. w Wadowicach.

Idea Zlotu
Celem Zlotu było podsumowanie całorocznej pracy gromad i drużyn hufca, prezentacja ich harcerskiego dorobku, poznanie zwyczajów i tradycji środowisk zuchowych i harcerskich oraz integracja hufca.

„Sprawni w Działaniu”
W myśl zlotowego hasła zuchy i harcerze uczestniczyli w działaniach programowych, podczas których wykazali się nabytymi w gromadach i drużynach umiejętnościami, wiedzą i harcerskim obyciem. W piątkowy wieczór, po apelu inauguracyjnym, odbyło obrzędowe ognisko. W sobotę harcerze wzięli udział w grze terenowej „Kiermasz różności”, zorganizowanej w parku miejskim, zdobywali sprawności, a wieczorem śpiewali wspólnie karaoke i bawili się na koncercie.

Z namiotem na wakacje

W niedzielę po mszy świętej odbył się apel podsumowujący nie tylko zlot, ale cały rok harcerskiej działalności, który obfitował w zbiórki, rajdy, biwaki, wycieczki, konkursy czy wydarzenia patriotyczne. Życzymy sobie na najbliższy rok harcerski również takiej aktywności. Nasza drużyna wróciła ze zlotu z nagrodą – namiotem. Będzie jak znalazł na wakacje!

 XXV Zlot Drużyn Hufca Ziemi Wadowickiej (tekst hm. D. Polan, foto T. Kadela H.O.)

Warto zobaczyć

Dziennik elektroniczny Librus

Szlachetna paczka w naszej szkole - liczymy na Państwa pomoc i dobre serce

Zakopane

Kraków

Warszawa, 12-14.06.2023

Warszawa, 12-14.06.2023 Klasy 4-6 

Laboratoria Przyszłości

Zapisz się do ZHP - 130 DSTH z Mucharza

Zbiórki 2023-2024

Zbiórki 2022-2023

Obóz harcerski Pogorzelica 2023

Obóz harcerski w Unieściu 2022

Centrum Edukacji Obywatelskiej

Małopolski Instytut Kultury

Galeria Malarstwa Polskiego

MEN

Kuratorium Oświaty w Krakowie