N 49° 48' 12,1" / E 19° 31' 20,3"

25 Zlot Drużyn Hufca 2023

XXV Zlot Gromad i Drużyn Hufca Ziemi Wadowickiej

Harcerze 130 Drużyny Starszoharcerskiej „Stu trzydziestu z Mucharza” im. Księcia Józefa Poniatowskiego uczestniczyli w XXV Zlocie Gromad i Drużyn Hufca Ziemi Wadowickiej ZHP, któremu przyświecało hasło „Sprawni w Działaniu”.

XXV Zlot Gromad i Drużyn Hufca Ziemi Wadowickiej ZHP
Harcerze 130 Drużyny Starszoharcerskiej „Stu trzydziestu z Mucharza” im. Księcia Józefa Poniatowskiego z drużynowym Tomaszem Kadelą H.O. uczestniczyli w XXV Zlocie Gromad i Drużyn Hufca Ziemi Wadowickiej ZHP. Zlot, któremu przyświecało hasło „Sprawni w Działaniu”, odbywał się w dniach 26 – 28 maja 2023 r. w Wadowicach.

Idea Zlotu
Celem Zlotu było podsumowanie całorocznej pracy gromad i drużyn hufca, prezentacja ich harcerskiego dorobku, poznanie zwyczajów i tradycji środowisk zuchowych i harcerskich oraz integracja hufca.

„Sprawni w Działaniu”
W myśl zlotowego hasła zuchy i harcerze uczestniczyli w działaniach programowych, podczas których wykazali się nabytymi w gromadach i drużynach umiejętnościami, wiedzą i harcerskim obyciem. W piątkowy wieczór, po apelu inauguracyjnym, odbyło obrzędowe ognisko. W sobotę harcerze wzięli udział w grze terenowej „Kiermasz różności”, zorganizowanej w parku miejskim, zdobywali sprawności, a wieczorem śpiewali wspólnie karaoke i bawili się na koncercie.

Z namiotem na wakacje

W niedzielę po mszy świętej odbył się apel podsumowujący nie tylko zlot, ale cały rok harcerskiej działalności, który obfitował w zbiórki, rajdy, biwaki, wycieczki, konkursy czy wydarzenia patriotyczne. Życzymy sobie na najbliższy rok harcerski również takiej aktywności. Nasza drużyna wróciła ze zlotu z nagrodą – namiotem. Będzie jak znalazł na wakacje!

 XXV Zlot Drużyn Hufca Ziemi Wadowickiej (tekst hm. D. Polan, foto T. Kadela H.O.)

Warto zobaczyć

Dziennik elektroniczny Librus

1,5 procent podatku dla harcerzy

1,5 procent podatku dla naszej szkoły

Szlachetna paczka w naszej szkole - liczymy na Państwa pomoc i dobre serce

Laboratoria Przyszłości

Zapisz się do ZHP - 130 DSTH z Mucharza

Fotorelacje ze zbiórek harcerskich

Fotorelacje ze zbiórek harcerskich

Zakopane

Kraków

Warszawa, 12-14.06.2023

Warszawa, 12-14.06.2023 Klasy 4-6

Obóz harcerski Pogorzelica 2023

Obóz harcerski w Unieściu 2022

Centrum Edukacji Obywatelskiej

Małopolski Instytut Kultury

Galeria Malarstwa Polskiego

MEN

Kuratorium Oświaty w Krakowie