N 49° 48' 12,1" / E 19° 31' 20,3"

Oferta edukacyjna i wychowawcza

Egzamin ósmoklasisty

Zdajemy trzy przedmioty, przygotowujemy się z wszystkich. Efekty? W ostatnim roku byliśmy najlepsi w powiecie wadowickim (stanin 9, najwyższy). Stale utrzymujemy się wyżej średniego. Taki efekt przynosi dobra współpraca dziecka z nauczycielem i rodzicem. Z tego cieszymy się najbardziej.

Opieka pedagogiczna, logopedyczna, psychologiczna

Szkoła oferuje uczniom fachową opiekę pedagogiczną, psychologiczną i logopedyczną. Dzieci regularnie uczestniczą w zajęciach z pedagogiem, pedagogiem specjalnym i logopedą zarówno w grupie, jak i indywidualnie. Organizujemy ciekawe pogadanki i konkursy o tematyce profilaktycznej. Dobro dziecka i zapewnienie mu pomocy oraz wsparcia stawiamy na pierwszym miejscu. Dzieci mają się czuć bezpieczne i szczęśliwe.

Edukacja obywatelska

Od kilkunastu lat współpracujemy z Centrum Edukacji Obywatelskiej. W szkole działa Samorząd Uczniowski, który ma realny wpływ na to, co się tutaj dzieje. Uczymy się zarządzać i być za to odpowiedzialnymi. Demokratyczne wybory to dla nas prawdziwa przyjemność i zabawa.

Harcerstwo

Mamy najstarszą drużynę harcerką w powiecie wadowickim. Można tutaj poszaleć i popracować. Uczymy chodzić z kompasem i GPS-em, uczymy pracować i gospodarzyć przy harcówce w Mucharzu, tu realizujemy wszystkie edukacje – od ekologicznej, przez turystyczną, po patriotyzm. Stawiamy na aktywność, działanie i własny rozwój.

Wolontariat

W duchu odpowiedzialności za drugiego człowieka – jesteśmy w hospicjach i domu seniora. Tworzymy własnoręcznie i wysyłamy kartki do starszych i kombatantów. Realizujemy idee wolontariatu poprzez „Paczkę dla Bohatera", „Szlachetną paczkę", Akcję „Żonkile", „Góra Grosza" i podarki dla Ukrainy, pomagamy w działalności Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej.

SKS

Sport to zdrowie. Promujemy rower bez silnika, hulajnogę bez baterii i gry zespołowe. Zajęcia pozalekcyjne odbywają się cyklicznie, jeździmy na zawody gminne. SKS stanowi także motywację do podejmowania aktywności fizycznej, skupiając się w szczególności na dzieciach i młodzieży o mniejszej sprawności, rzadziej oddających się aktywności fizycznej w czasie wolnym. Systematyczne, pozalekcyjne zajęcia sportowe w ramach programu SKS są prowadzone w różnorodnych, nowoczesnych i atrakcyjnych formach. Odbywały się w 60-minutowych jednostkach treningowych, dwa razy w tygodniu, w grupach minimum 15 osobowych.

Edukacja kulturalna

To współpraca z Małopolskim Instytutem Kultury. Pozwala na realizację warsztatów fotograficznych i reporterskich. Odkrywamy naszą wioskę i gminę od nowa. Szukamy nieodkrytego. Aparat fotograficzny jest stale w użyciu, a Klub Fotograficzny „Okno" pozwala robić to dobrze. Projekty stanowią wsparcie dla dziedzictwa lokalnych społeczności w opowiadaniu ich historii i w pracy z pamięcią. Celem jest zainteresowanie młodzieży lokalną historią.

Chodź po Beskidach

To projekt realizowany przez harcerzy z ZHP Mucharz oraz młodzież i dorosłych z gminy Mucharz. Główny cel to poprawa kondycji fizycznej i psychicznej dzieci i młodzieży oraz poznanie walorów turystyczno-krajoznawczych Beskidów podczas wycieczek turystyki kwalifikowanej. W ramach projektu młodzież zdobywała wg regulaminu odznakę „Chodź po Beskidach" oraz odznakę GOT. Mamy już za sobą Koronę Beskidów.

Odblaskowa Szkoła i Akademia Bezpiecznego Puchatka

Celem projektu jest wyposażenie jak największej liczby uczniów w elementy odblaskowe, zachęcanie do noszenia odblasków, propagowanie bezpiecznego poruszania się po drodze wszystkich uczestników ruchu drogowego. Uczniowie zdobywają wiedzę związaną z bezpieczeństwem w czterech sferach: na drodze, w domu, w szkole oraz w Internecie.

Być jak Ignacy

To cykliczny program realizowany w naszej szkole. Jego organizatorem jest Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza pod patronatem Ministra Edukacji i Nauk. Celem programu jest promowanie zdobywania wiedzy wśród uczniów poprzez doświadczanie, zabawę oraz popularyzowanie różnych dziedzin nauki i osiągnięć polskich naukowców. Króluje tutaj biologia, fizyka i chemia.

Koło Teatralne „Jaszczury"

Działa w naszej szkole od lat. Jest otwarte dla wszystkich uczniów, skupia dzieci i młodzież od klasy „0" do VIII. Uczy otwartości, śmiałości, odpowiedzialności i współpracy. Członkowie koła rozwijają tu swoje aktorskie, recytatorskie oraz wokalne talenty. Wystawiamy jasełka i przedstawienia dla społeczności szkolnej i lokalnej. Odwiedzamy krakowskie teatry, jeździmy na warsztaty teatralne i spektakle. Słowem, rozwijamy się kulturalnie.

Sklepik Uczniowski „Żaczek"

Można tutaj nauczyć się liczyć pieniądze oraz poznać tajniki zawodu sprzedawcy, kasjera i intendenta. Można też się dowiedzieć, czym różni się cena detaliczna od hurtowej, co to brutto i netto. I uczymy szacunku do pieniądza.

Eko

Dzień Ziemi, Czyste Beskidy, spotkania z leśnikami i przedstawicielami nadleśnictwa, książka za drzewo, konkursy o parkach – możemy się rozwijać ekologicznie. Uczymy się, jak żyć w zgodzie z naturą.

Świetlica

Funkcjonuje w od 8.00 do 15.00. Mamy nową salę świetlicową, z wydzielonymi strefami: nauki, zabawy i relaksu. Wyposażyliśmy pomieszczenie w atrakcyjne pomoce, mamy duży monitor interaktywny, gramy w planszówki, układamy puzzle, a także dokształcamy się, korzystając z pomocy nauczycieli i naszych kolegów. Spędzamy tu czas miło i aktywnie.

 

Warto zobaczyć

Dziennik elektroniczny Librus

1,5 procent podatku dla harcerzy

1,5 procent podatku dla naszej szkoły

Szlachetna paczka w naszej szkole - liczymy na Państwa pomoc i dobre serce

Laboratoria Przyszłości

Zapisz się do ZHP - 130 DSTH z Mucharza

Fotorelacje ze zbiórek harcerskich

Fotorelacje ze zbiórek harcerskich

Zakopane

Kraków

Warszawa, 12-14.06.2023

Warszawa, 12-14.06.2023 Klasy 4-6

Obóz harcerski Pogorzelica 2023

Obóz harcerski w Unieściu 2022

Centrum Edukacji Obywatelskiej

Małopolski Instytut Kultury

Galeria Malarstwa Polskiego

MEN

Kuratorium Oświaty w Krakowie