N 49° 48' 12,1" / E 19° 31' 20,3"

Dzień Kobiet 2020

Dzień Kobiet 2020

Z okazji Dnia Kobiet chłopcy z Samorządu Uczniowskiego przygotowali wiele atrakcji dla wszystkich kobiet w naszej szkole oraz postarali się o zapewnienie wspaniałej atmosfery i dobrej zabawy.

W czwartek każdy chłopiec miał możliwość oddania swojego głosu na najpiękniejszą, najmądrzejszą, najzabawniejszą dziewczynę w szkole oraz na Miss Jaszczurowej wybraną spośród wszystkich nauczycielek i pracownic naszej szkoły. 10 marca ogłoszono wyniki głosowania, które wzbudziły wiele pozytywnych emocji.

Chłopcy uznali, że najpiękniejszą dziewczyną w szkole jest Sandra Pławny z Oddziału Przedszkolnego, najzabawniejszą dziewczynką wybrano Olę Stawarz z kl. I, a najmądrzejsza jest oczywiście przewodnicząca SU Oliwia Mosór z kl. VIII - co wiadomo nie od dziś. Natomiast o tytuł Miss Jaszczurowej odbyła się ostra walka, którą wygrała Pani Czesława Mika - wychowawczyni oddziału przedszkolnego. Każda zwyciężczyni z danej kategorii otrzymała koronę oraz mały upominek, czyli lusterko.

Chłopcy postanowili docenić również pozostałe dziewczęta i przygotowali małe upominki dla każdej kobiety w szkole. Każda dziewczyna mała i duża otrzymała pyszną babeczkę dla "fajnej babeczki", specjalnie upieczoną przez chłopców z Samorządu na tę okazję. Ponadto wszystkie kobiety zostały obdarowane pięknymi kwiatami, by pamiętały o słynnych słowach Pierre de Brantome, że "Świat bez kobiet byłby jak ogród bez kwiatów" i ta właśnie sentencja pojawiła się w życzeniach przygotowanych w formie zakładki do książek.

Wszystkie dziewczęta i kobiety były mile zaskoczone tegorocznym Dniem Kobiet, który pozostawił po sobie wiele miłych wspomnień. (I. Gryga)

Dzień Kobiet 2020 (foto R. Kadela)

Warto zobaczyć

Dziennik elektroniczny Librus

Rekrutacja SP Jaszczurowa

1 %

Harcerze pomogą - tel. 509 111 662

CEO

Galeria Malarstwa Polskiego

MEN

Kuratorium Oświaty w Krakowie

ZHP