N 49° 48' 12,1" / E 19° 31' 20,3"

„Przygody Tomka Sawyera"

„Przygody Tomka Sawyera"

6 czerwca 2024 r. Koło Teatralne „Jaszczury" wybrało się ponownie do Teatru „Bagatela" im. Tadeusza Boya-Żeleńskiego w Krakowie, tym razem na spektakl „Przygody Tomka Sawyera".

„Przygody Tomka Sawyera"

„Zawsze ma jedenaście lat; otwartą głowę, złote serce i jest ancymonem nad ancymonami. Oddany, lojalny i sprawiedliwy wraz z najlepszym przyjacielem Huckiem Finnem przeżywa fascynujące przygody, które codzienność zamieniają w barwne, ciekawe wyzwania" (Teatr Bagatela).

Przedstawienie, zrealizowane na podstawie powieści Marka Twaina, wyreżyserował Krzysztof Materna. To było humoru widowisko, z wartką akcją, pełne zaskakujących zwrotów akcji, okraszone wspaniałą choreografią i piosenkami.

Spacer Plantami

Przed spektaklem odbyliśmy spacer Plantami: zaczynając od Teatru Słowackiego, mijając ławeczkę Czesława Miłosza, dotarliśmy na Wawel, stamtąd, idąc obok skweru Ewy Demarczyk i Piotra Skrzyneckiego, doszliśmy pod „Adasia", czyli pomnik Adama Mickiewicza. A stamtąd ulicą Szewską do teatru.

Koło Teatralne „Jaszczury"

Na spektakl udali się mali artyści ze szkoły w Jaszczurowej, tworzący koło teatralne Jaszczury. Opiekę stanowiły panie: Violetta Jamróz, Iwona Gryga i Dorota Polan. Koszt wycieczki został częściowo pokryty ze zbiórki pieniędzy, jakie uczniowie zgromadzili podczas występów w Jasełkach (Dorota Polan).

Dziękujemy serdecznie aktorom Teatru „Bagatela" – Markowi Boguckiemu i Piotrowi Urbaniakowi za oprowadzenie nas po zakamarkach teatru i wspólną zabawę na scenie, a p. Katarzynie Bąk-Chuchacz za sprawną organizację wydarzenia. Było nam niezwykle miło gościć w Państwa teatrze kolejny raz!

Członkowie Koła Teatralnego „Jaszczury"
Szkoła Podstawowa w Jaszczurowej

„Przygody Tomka Sawyera" (foto D. Polan)

Warto zobaczyć

Dziennik elektroniczny Librus

1,5 procent podatku dla harcerzy

1,5 procent podatku dla naszej szkoły

Szlachetna paczka w naszej szkole - liczymy na Państwa pomoc i dobre serce

Laboratoria Przyszłości

Zapisz się do ZHP - 130 DSTH z Mucharza

Fotorelacje ze zbiórek harcerskich

Fotorelacje ze zbiórek harcerskich

Zakopane

Kraków

Warszawa, 12-14.06.2023

Warszawa, 12-14.06.2023 Klasy 4-6

Obóz harcerski Pogorzelica 2023

Obóz harcerski w Unieściu 2022

Centrum Edukacji Obywatelskiej

Małopolski Instytut Kultury

Galeria Malarstwa Polskiego

MEN

Kuratorium Oświaty w Krakowie