N 49° 48' 12,1" / E 19° 31' 20,3"

Konkurs ZHP 2024

Konkurs ZHP 2024

17 maja 2024 r. w siedzibie Hufca Ziemi Wadowickiej ZHP odbyła się kolejna edycja Konkursu Historycznego. Tematyka to „Harcerskie zloty międzywojnia. W stulecie I Narodowego Zlotu Harcerzy w Warszawie". Nasza drużyna zajęła II miejsce.

Konkurs historyczny ZHP

Zadania konkursowe objęły zagadnienia dotyczące historii trzech Zlotów: I Narodowego Zlotu Harcerzy w Warszawie (1924 r.), II Narodowego Zlotu Harcerzy w Poznaniu (1929 r.) i Jubileuszowego Zlotu ZHP w Spale (1935 r.). 

Wśród materiałów, z których przygotowywali się uczestnicy konkursu, znalazły się m.in. mapy zlotowe, „Wieści Zlotowe" - gazetka zlotu w Spale oraz artykuł z „Nowości Ilustrowanych" z 1924 r. Pierwszy etap konkursu to 20 pytań testowych, które uczestnicy rozwiązywali indywidualnie. Potem przyszły zadania zespołowe: praca z mapą zlotową, wyjątki biograficzne, fotografie.

Zwycięzcą konkursu została 5 DH „Nasze ZOO", II miejsce zajął patrol 130 DSTH z Mucharza czyli nasi harcerze, III – 1 DH „Błękitna". Najwyższe wyniki w etapie indywidualnym uzyskali: druhna Julia Fidelus (130 DSTH), Ewa Zdziebko („Nasze ZOO)" i Szymon Kadela (130 DSTH). Dla najlepszych przygotowano nagrody: gry planszowe: „Szlaki", „Czyj to trop", książki („Zośka i Parasol" Aleksandra Kamińskiego) oraz turystyczne butelki. Uczestnikom konkursu gratulujemy wiedzy i zaangażowania!

Organizatorem konkursu byli instruktorzy i przyboczne „130 Drużyny Starszoharcerskiej „Stu trzydziestu z Mucharza" im. ks. Józefa Poniatowskiego oraz Komenda Hufca Ziemi Wadowickiej ZHP. (hm. D. Polan)

Czuwaj!
hm. Dorota Polan
hm. Robert Kadela
sam. Zuzanna Warchoł
sam. Martyna Wróbel

Konkurs ZHP 2024 (foto ZHP Mucharz)

 

Warto zobaczyć

Dziennik elektroniczny Librus

1,5 procent podatku dla harcerzy

1,5 procent podatku dla naszej szkoły

Szlachetna paczka w naszej szkole - liczymy na Państwa pomoc i dobre serce

Laboratoria Przyszłości

Zapisz się do ZHP - 130 DSTH z Mucharza

Fotorelacje ze zbiórek harcerskich

Fotorelacje ze zbiórek harcerskich

Zakopane

Kraków

Warszawa, 12-14.06.2023

Warszawa, 12-14.06.2023 Klasy 4-6

Obóz harcerski Pogorzelica 2023

Obóz harcerski w Unieściu 2022

Centrum Edukacji Obywatelskiej

Małopolski Instytut Kultury

Galeria Malarstwa Polskiego

MEN

Kuratorium Oświaty w Krakowie