N 49° 48' 12,1" / E 19° 31' 20,3"

Chodź po Beskidach - Mędralowa i Jałowiec

Chodź po Beskidach - Mędralowa i Jałowiec

16 i 18 maja harcerze naszej drużyny wywędrowali na Mędralową (zdjęcia 1) oraz Jałowiec (zdjęcia 2). Zapraszamy na fotograficzną podróż z wycieczek w ramach projektu "Chodź po Beskidach".

Na Mędralową

W czwartek 16 maja (podczas egzaminów) wyruszyliśmy na Mędralową (1169 m n.p.m.) w Beskidzie Żywieckim. Niektórzy mówią, że to najwyższy szczyt Beskidu Makowskiego). Trasa - z Zawoi czarnym szlakiem na Halę Kamińskiego i dalej na Mędralową przez jej wschodni wierzchołek, bardzo historyczny. Zbiegały się tu granice Królestwa Polskiego, Węgier i Księstw Śląskich, później III Rzeszy, Słowacji i Generalnego Gubernatorstwa. Z Mędralowej zeszliśmy czerwonym i zielonym szlakiem do Grubej Jodły (relikt Puszczy Karpackiej) i dalej do Zawoi.

Chodź po Beskidach - Mędralowa (zdjęcia 1)

Na Jałowiec

Jałowiec (1111 m n.p.m.) to kolejny szczyt po Mędralowej z pięknym widokiem na Babią Górę leżący w Paśmie Jałowieckim. Wybraliśmy się na niego w sobotę 18 maja. W wycieczce wzięli udział instruktorzy i przyboczne drużyny - uczestnicy konkursu historycznego ZHP. Szymon z ekipą zajął tam II miejsce, a indywidualnie też wypadł świetnie.

Kolejne punkty do GOT i Chodź po Beskidach

Uczestnicy mieli możliwość zdobycia kolejnych punktów do książeczki Górskiej Odznaki Turystycznej, a także do naszej "wewnętrznej" odznaki "Chodź po Beskidach".

„Chodź po Beskidach"

"Chodź po Beskidach" to projekt realizowany przez harcerzy z ZHP Mucharz. Główny cel to poprawa kondycji fizycznej i psychicznej, umiejętność czynnego wypoczynku oraz poznanie walorów turystyczno-krajoznawczych Beskidów. (hm. D. Polan)

Chodź po Beskidach - Jałowiec (zdjęcia 2)

Warto zobaczyć

Dziennik elektroniczny Librus

1,5 procent podatku dla harcerzy

1,5 procent podatku dla naszej szkoły

Szlachetna paczka w naszej szkole - liczymy na Państwa pomoc i dobre serce

Laboratoria Przyszłości

Zapisz się do ZHP - 130 DSTH z Mucharza

Fotorelacje ze zbiórek harcerskich

Fotorelacje ze zbiórek harcerskich

Zakopane

Kraków

Warszawa, 12-14.06.2023

Warszawa, 12-14.06.2023 Klasy 4-6

Obóz harcerski Pogorzelica 2023

Obóz harcerski w Unieściu 2022

Centrum Edukacji Obywatelskiej

Małopolski Instytut Kultury

Galeria Malarstwa Polskiego

MEN

Kuratorium Oświaty w Krakowie