N 49° 48' 12,1" / E 19° 31' 20,3"

Dzień Różanecznika 2024

Dzień Różanecznika 2024

25 maja 2024 r. w sobotnie popołudnie przy Szkole Podstawowej w Jaszczurowej świętowaliśmy po raz czwarty Dzień Różanecznika.

Ogród różanecznikiem malowany

Na tej rodzinnej imprezie zgromadzili się uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły, rodzice i mieszkańcy Jaszczurowej. Gościliśmy Wójta Gminy Mucharz Pawła Paździorę oraz radnych gminy.

Śpiewająco i tanecznie

Uczniowie klas 0-3 oraz 4-7 zaprezentowali przed rodzicami swoje wokalne, recytatorskie i taneczne talenty. Piosenki, wiersze i wspaniały układ choreograficzny w wykonaniu najmłodszych nagrodzono gromkimi brawami. Z okazji Dnia Matki dzieci obdarowały swoje mamy pięknymi, własnoręcznie wykonanymi laurkami i kwiatami.

Konkurs plastyczny

Podczas imprezy ogłoszony wyniki konkursu plastycznego „Ogród różanecznikiem malowany". A oto laureaci: klasy 0-3 Maja Pawlik I miejsce, Aleksandra Storch II miejsce, Nadia Hada III miejsce, Tymoteusz Płotek i Nikodem Zemczak wyróżnienie. Klasy 4-7 Oliwier Szczurek I miejsce, Marta Hareńczyk II miejsce, Igor Urbaś III miejsce., Małgorzata szczygieł, Marlena Szczurek, Piotr Kadela wyróżnienie.

Owocowy szaszłyk gwarantem dobrej formy

Uczniowie realizujący projekt „Trzymaj formę", promowali zdrowy styl życia, zachęcając do spożywania prawdziwie witaminowej bomby, czyli owocowych szaszłyków i świeżo wyciskanych owoców. Z kolei rodzice zaproponowali inny smakołyk – watę cukrową. To też bomba, kaloryczna!

Sportowe emocje

Wiele emocji i radości wśród dzieci i rodziców wywołały sportowe rozgrywki. Najpierw rozegrano zawody, w których wzięły udział pary dziecko-rodzic. Był m.in. bieg przez płotki (lub pod), rzuty do kosza, slalom. Tu najlepsi okazali się: w kategorii kl. 0-III Nikodem Szczepankiewicz z tatą (I miejsce), Adam Krubanow z mamą ((II miejsce) i Jagoda Mosór z mamą (III miejsce), w kategorii kl. 4-7 Krystian Kucharski z tatą (I miejsce), Julia Drąg z tatą (II miejsce) i Radek Szczurek z tatą (III miejsce). Na koniec rozegrano mecz siatkówki dzieci-mamy. Oczywiście w przededniu swojego święta, po wyrównanej walce zwyciężyły mamy 32-30. Dzieciom i rodzicom gratulujemy kondycji!

Atrakcje

Powodzeniem wśród najmłodszych cieszyło się stoisko z malowaniem, dmuchany zamek oraz szkolna fotobudka. W budynku szkoły przygotowano wystawę fotograficzną poświęconą naszej gminie oraz wystawę plac plastycznych „Ogród różanecznikiem malowany", zaproszono także do zwiedzenia izby pamięci Janiny Barbary Górkiewiczowej.

Coś dla ciała

Na stoiskach kulinarnych serwowano kawę, herbatę, soki, ciasta domowej roboty i kiełbaski z grilla. Jak zawsze było pysznie!

Nowy różanecznik już rośnie

Sadzenie różanecznika w przyszkolnym ogrodzie to już tradycja. Tym razem piękny okaz posadził Wójt Gminy Mucharz Paweł Paździora w asyście radnego Jaszczurowej, pana Michała Bednarczyka. (Dorota Polan)

Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców SP Jaszczurowa, strażakom z OSP Jaszczurowa i OSP Mucharz, Skautowi Wadowice, Maspexowi Wadowice i Galicjance za pomoc w organizacji imprezy, a wszystkim uczestnikom rodzinnego pikniku za liczne przybycie, uśmiech i wspaniałą, wspólną zabawę.

Dzień Różanecznika 2024 (foto Dorota Polan)

Dzień Różanecznika 2024 (foto Daniel Paleczny)

Warto zobaczyć

Dziennik elektroniczny Librus

1,5 procent podatku dla harcerzy

1,5 procent podatku dla naszej szkoły

Szlachetna paczka w naszej szkole - liczymy na Państwa pomoc i dobre serce

Laboratoria Przyszłości

Zapisz się do ZHP - 130 DSTH z Mucharza

Fotorelacje ze zbiórek harcerskich

Fotorelacje ze zbiórek harcerskich

Zakopane

Kraków

Warszawa, 12-14.06.2023

Warszawa, 12-14.06.2023 Klasy 4-6

Obóz harcerski Pogorzelica 2023

Obóz harcerski w Unieściu 2022

Centrum Edukacji Obywatelskiej

Małopolski Instytut Kultury

Galeria Malarstwa Polskiego

MEN

Kuratorium Oświaty w Krakowie