N 49° 48' 12,1" / E 19° 31' 20,3"

Ślubowanie klasy I 2023/2024

Ślubowanie klasy I 2023/2024

9 listopada 2023 r. w naszej szkole odbyło się ślubowanie uczniów klasy pierwszej. Złożyło je sześcioro pierwszoklasistów.

Ślub ze szkołą

W czwartek 9 listopada obchodziliśmy w naszej szkole podniosłą uroczystość ślubowania uczniów klasy pierwszej. Na „Ślub ze szkołą" piosenką zaprosili pierwszoklasistów ich koledzy z klasy drugiej i trzeciej. W obecności dyrektora szkoły, nauczycieli, rodziców i całej społeczności uczniowskiej klasa pierwsza zaprezentowała bogaty program artystyczny. Uczniowie udowodnili, że gotowi są podjąć trud szkolnej nauki i godnie reprezentować naszą szkołę.

Mali patrioci

W swoim przedstawieniu pierwszoklasiści nawiązali do zbliżającego się Święta Niepodległości, wykazując się przy tym dużą wiedzą na temat ojczyzny - Polski. Wspaniale przygotowani przez wychowawczynię panią Dorotę Targosz na scenie zachowywali się niezwykle profesjonalnie: recytowali wiersze, śpiewali piosenki, a wszystko prawie bez tremy i z pamięci.

Pasowanie na ucznia

Po wspólnym odśpiewaniu hymnu państwowego nastąpiło uroczyste złożenie ślubowania przez uczniów klasy pierwszej. Dyrektor szkoły dokonał aktu pasowania, czym przypieczętował przyjęcie pierwszoklasistów do grona pełnoprawnych uczniów szkoły Podstawowej w Jaszczurowej.

Góra prezentów

Świeżo pasowanych pierwszoklasistów uczniowie z klasy drugiej i trzeciej hojnie obdarowali upominkami. Prezenty podarowali pierwszakom także rodzice, wychowawczyni i dyrektor szkoły.

Patriotyczny koncert

Na zakończenie odbył się koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu uczniów klas starszych. Słowami piosenek przypomniana została trudna historia Polski i radosny czas odzyskania niepodległości. Były występy zespołowe, tria, duety i solo. Było pięknie i wzruszająco! (D. Polan)

Ślubowanie 2023/2024 (foto D. Polan)

Warto zobaczyć

Dziennik elektroniczny Librus

1,5 procent podatku dla harcerzy

1,5 procent podatku dla naszej szkoły

Szlachetna paczka w naszej szkole - liczymy na Państwa pomoc i dobre serce

Laboratoria Przyszłości

Zapisz się do ZHP - 130 DSTH z Mucharza

Fotorelacje ze zbiórek harcerskich

Fotorelacje ze zbiórek harcerskich

Zakopane

Kraków

Warszawa, 12-14.06.2023

Warszawa, 12-14.06.2023 Klasy 4-6

Obóz harcerski Pogorzelica 2023

Obóz harcerski w Unieściu 2022

Centrum Edukacji Obywatelskiej

Małopolski Instytut Kultury

Galeria Malarstwa Polskiego

MEN

Kuratorium Oświaty w Krakowie